Penzion Pod Rohlednou  -  přeskočit na navigaci

Muzea


Muzeum krajky Vamberk - dostupnost cca 6 km
Vamberk je s historií paličkovaných krajek svázán téměř čtyři sta let a v průběhu staletí se stal centrem krajkářské výroby v Orlických horách. V roce 1889 otevřelo město Vamberk krajkářskou školu, která do současné doby vychovala řadu generací kvalitních krajkářek.


Muzeum betlémů Třebechovice p.O. - dostupnost cca 15 km
Třebechovické muzeum betlémů je odborným pracovištěm specializujícím se na dokumentaci statických a mechanických betlémů. Muzeum v Třebechovicích existuje již od r.1925 díky nadšení a píli třebechovického rodáka Viléma Koleše (1869 – 1944), který pro muzeum získával sbírkové předměty darem od spoluobčanů.

Muzeum hraček - Rychnov nad Kněžnou - dostupnost cca 12 km
Záměrem muzea je přiblížit život dětí v období let 1880-1960. Snahou muzea je přiblížit život českých dětí, proto jsou zde zastoupeny hračky tovární, domácí i reklamní především české výroby.

Muzeum a galerie Orlických hor  - dostupnost cca 12 km
Muzeum a galerie je umístěna v kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou. Nabízí pohled na historii i současnost orlických hor a okolí, pořádá výstavy, vernisaže aj. akce.

Muzeum Dr. Emila Holuba - dostupnost cca 25 km
Muzeum - památník známého cestovatele Dr. Emila Holuba se nachází v městečku Holice. Návštěvník zde např. shlédne výstavu osobních věcí, řádů, trofejí a darů od domorodých náčelníků, část je věnována africké přírodě (trofeje, vycpaniny zvířat, zkameněliny), v etnografické části se návštěvníci ocitnou v malé domorodé vesnici mezi původními obyvateli Afriky.

Muzeum řemesel Letohrad - dostupnost cca 30 km
Muzeum řemesel bylo otevřeno 18. května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1750 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje více než 50 ucelených ex­pozic řemesel a živností z období 1840 - 1930. Exponáty pocházejí převážně z oblasti
Orlických hor. 


 

Nepřehlédněte
zvýhodněné

WELLNESS
 POBYTOVÉ 
  BALÍČKY
 (informace zde)
 


Penzon Pod Rozhlednou na Facebooku

 

           

 
 

Navigace 
Výběr jazykových mutací
Kategorie
 

NON-STOP KONTAKT

+420 603 726 531
+420 494 547 268


PiXOLO