Penzion Pod Rohlednou  -  přeskočit na navigaci

Obranné pevnosti - tvrze


Pevnost Dobrošov - dostupnost cca 45 km 
Rozestavěná dělostřelecká tvrz, součást Čs. pohraničního opevnění z let 1935-1938, s prohlídkou rozsáhlého podzemí. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. V krytických zářiových dnech roku 1938 se již začalo bednit a betonovat podzemí, vybetonovány byly 3 z plánovaných 6 srubů tvrze, jsou to 2 objekty pěchotní a jeden dělostřelecký (jediný v ČR přístupný zevnitř).

Dělostřelecká tvrz Skutina - dostupnost cca 40 km
Stavebně nedokončená čs. dělostřelecká tvrz. Veřejnosti zpřístupněn prozatím stavebně dokončený pěchotní srub N - S 48. Ve výtahové šachtě se schodištěm do nedokončeného podzemí je dochováno původní bednění. Ve srubu vzniká vojenskohistorická expozice.

Pevnost Hanička - dostupnost cca 27 km
Pevnost Hanička se nachází nedaleko města Rokytnice v Orlických horách, 65 km východně od Hradce Králové. Byla budována jako součást našeho stálého předválečného opevnění budovaného proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Její výstavba probíhala v letech 1936 - 1938. Stavebně byla dokončena za necelé da roky a její stavba stála 28 milionů předválečných korun.

Dělostřelecká tvrz BOUDA - dostupnost cca 38 km
Dělostřelecká tvrz Bouda je v současné době největším muzeem československého stálého opevnění na území České republiky. Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Bouda, která byla součástí pevnostního systému budovaného v letech 1935-38.

Pevnost Josefov - dostupnost cca 45 km
Pevnost Josefov byla postavena v letech 1780-1787 z rozhodnutí císaře Josefa a patří k vrcholným dílům bastionového opevnění. Její nejmocnější zbraní byl však podzemní obranný systém v délce 45 km, který patří k unikátním technickým stavbám konce 18. století. Je to nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě.
 

Nepřehlédněte
zvýhodněné

WELLNESS
 POBYTOVÉ 
  BALÍČKY
 (informace zde)
 


Penzon Pod Rozhlednou na Facebooku

 

           

 
 

Navigace 
Výběr jazykových mutací
Kategorie
 

NON-STOP KONTAKT

+420 603 726 531
+420 494 547 268


PiXOLO