Penzion Pod Rohlednou  -  přeskočit na navigaci

Rozhledny


Vrbice (445 m n. m.)
Hlavním konstrukčním materiálem je dřevo, točité schodiště je ocelové. Výška rozhledny je 30m, vyhlídkové plošiny jsou v 11 a 25,5 metrech. Nabízí výhled na Orlické hory, Krkonoše, Pardubicko, Jeseníky.
Video o rozhledně - klikněte zde.


Andrlův chlum (559 m n. m.) - dostupnost cca 25 km
Železná věž, okr. Ústí nad Orlicí. Moderní ocelová konstrukce sloužící telekomunikačním účelům a turistům byla otevřena v roce 1996. Je celkem 55 m vysoká, přičemž vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 40 m. Poskytuje nádherný výhled na Orlické hory, Jeseníky i Českomoravskou vrchovinu.

Velká Deštná (1115 m n. m.) - dostupnost cca 40 km
Velká Deštná se může chlubit hned dvěma nej - je to nejvyšší hora Orlických hor, a zároveň má nejmenší rozhlednu tohoto pohoří. Její vyhlídková věž ze čtyř otesaných kmenů spojených do tvaru pyramidy. Ve výšce pouhých pěti metrů je umístěna jednoduchá vyhlídková plošina, na niž se vystupuje po žebříku. I těchto pět metrů však stačí na to, aby se před Vámi otevřel úchvatný kruhový rozhled.

Anenský vrch (991 m n. m.) - dostupnost cca 40 km
Pravděpodobně někdy před rokem 1910 byla vedle kaple postavena jednoduchá dřevěná věž, netradičního vzhledu,s úzkou vyhlídkovou plošinou, na níž se sotva směstnali čtyři lidé. Pod ní byl nouzový úkryt, který v zimě oceňovali především lyžaři. Co prý náštěvníkům nejvíce vadilo, byla samotná kaple, bránící ve výhledu severním směrem. Rozhledna pravděpodobně zanikla v průběhu první světové války, nejspíše však až po roce 1917.

Osičina - Vojenice (416 m n.m.) - dostupnost cca 20 km
Rozhledna Osičina stojí na stejnojmenném kopci Osičina (416 m n.m.), jež se zvedá severně nad osadou Vojenice. Rozhledna je železný telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 m.

Toulovcovy maštale - 3 rozhledny - dostupnost cca 40 km
Sdružení obcí Toulovcovy Maštale vzniklo oficiálně v roce 2001 jako dobrovolný svazek obcí. V rámci rozvoje turistického ruchu již vybudovali 3 rozhledny: Toulovcova rozhledna,   rozhledna Terezka,   rozhledna Borůvka.
 

Nepřehlédněte
zvýhodněné

WELLNESS
 POBYTOVÉ 
  BALÍČKY
 (informace zde)
 


Penzon Pod Rozhlednou na Facebooku

 

           

 
 

Navigace 
Výběr jazykových mutací
Kategorie
 

NON-STOP KONTAKT

+420 603 726 531
+420 494 547 268


PiXOLO