Penzion Pod Rohlednou  -  přeskočit na navigaci

Další tipy - zajímavé akce v okolí


Region Orlické hory a Podorlicko je první českou SLOW DESTINATION

 více informací najdete na odkazu ZDE

 
ZOO Dvůr Králové n.L. - dostupnost cca 60 km
ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.

Podorlický skanzen KRŇOVICE - dostupnost cca 20 km
Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Oblast, kterou zachycuje, se nepřekrývá se žádným z dnes existujících skanzenů v České republice, ale naopak jejich síť rozšiřuje.
Poutní místo Homol - dostupnost cca 6 km
Severozápadním směrem od města Choceň najdeme zajímavé poutní místo a to ranně barokní kostel Bolestné panny Marie. Kostel byl postaven na konci 17. století. Ke kostelu vede unikátní schodiště, chráněná stavební památka pocházející z konce 17. století.

Kostel Neratov - dostupnost cca 40 km
Barokní chrám - kostel Nanebevzetí panny Marie v Neratově je netradičně orientován severo-jižně, díky čemuž nejenže vznikla velmi působivá kompozice stavby nad údolím Divoké Orlice, ale zároveň v poledne na Boží hod vánoční dopadají sluneční paprsky přímo na svatostánek. Kostel - národní památka - po druhé světové válce vyhořel, v současné době je po náročné rekonstrukci.

Tábořiště Vochtánka - dostupnost cca 10 km
Stylový westernový kemp se nachází v Anenském údolí, lemovaném Divokou Orlicí. Romantickou kulisu mu dělá silueta zříceniny středověkého potštejnského hradu. Tábořiště se nachází asi 4 km od obce Potštejn a dostanete se sem příjemnou procházkou lipovou alejí.

Přehradní nádrž Pastviny - dostupnost cca 30 km
V letech 1932-38 byla na Divoké Orlici vybudována vodní nádrž Pastviny nákladem 44 mil. Kč. Jezero je asi 7 km dlouhé, plocha 110 ha, objem nádrže 11 mil. metrů krychlových. Součástí přehrady je i hydroelektrárna.

Výroba zvonů - Jan Šeda - dostupnost cca 6 km
V naší kovolitecké dílně v Kostelci nad Orlicí odléváme již od roku 1990 bronzové zvonky a zvony. Nahlédněte na ruční práci našich mistrů a odneste si od nás nejen jedinečný zážitek, ale také suvenýr v podobě zdobeného zvonku.
 

Nepřehlédněte
zvýhodněné

WELLNESS
 POBYTOVÉ 
  BALÍČKY
 (informace zde)
 


Penzon Pod Rozhlednou na Facebooku

 

           

 
 

Navigace 
Výběr jazykových mutací
Kategorie
 

NON-STOP KONTAKT

+420 603 726 531
+420 494 547 268


PiXOLO