Penzion Pod Rohlednou  -  přeskočit na navigaci

Wellness+masáže


  MASÁŽE

  Našim hostům nabízíme masérské služby, které pro nás zajišťuje externí profesionální masér. Věříme, že Vás osloví pestrá nabídka masáží za příznivých podmínek.


  NABÍDKA MASÁŽÍ – v Penzionu Pod Rozhlednou

                                                       

   

  Klasická masáž šíje                                                    40 minut                        350,-

   

  Klasická masáž zad + šíje + lávové kameny            60 minut                        600,-

   

  Klasická masáž zad + lávové kameny                      90 minut                        900,-

   

  Rituál pěti elementů                                                   60 minut                        600,-

   

  Rituál pěti elementů                                                   90 minut                        900,-

   

  Klasická masáž dolních končetin                             40 minut                        350,-


  Klasická masáž horních končetin                             40 minut                        350,-

   

  Indická masáž hlavy                                                   30 minut                        400,-

   

  Čokoládová masáž  zad                                             90 minut                       1000,-

  (lávové kameny + čokoládový krém + zábal)

   

    

  MASÁŽE objednávejte PŘÍMO U MASÉRKY Jitky Šedové alespoň jeden den předem, tel. 733 757 143. Masáže budou provedeny v prostorách penzionu. 


  Masáže je třeba objednávat minimálně jeden den předem v minimální celkové hodnotě 500 Kč.


  WELLNESS PENZIONU

  Našim návštěvníkům k dispozici  vlastní  wellness. Na více než 100 metrech čtverečných si můžete dopřát klasickou finskou saunu či parní lázeň s aromaterapií. Nechybí ani moderní infrasauna se solnou terapií. K dispozici máte nové prostory pro Vaši dokonalou relaxaci.

  Při vícedenním pobytu tak není problém vyzkoušet a porovnat blahodárné účinky jednotolivých typů saun na Váš organismus.

  Dokonalé uvolnění si budete moci dopřát v bylinné lázni s hydromasážními a perličkovými programy doplněné chromoterapií.

  Je  na co se těšit, nechte se u nás hýčkat opravdovým luxusem, připravena je pro Vás:


  FINSKÁ SAUNA z výběrového cedru  PRO 4-5 OSOB
  INFRASAUNA z výběrového cedru PRO 3 OSOBY

  PARNÍ SAUNA
  s aromaterapií a hvězdným nebem PRO 4-5 OSOB


  HYDROMASÁŽNÍ WHIRPOOL
  S CHROMOTERAPIÍ
  18 hydromasážních trysek,
  13 trysek pro perličkovou lázeň
  8 wellness programů
  na přání bylinná koupel

  ODPOČÍVÁRNA WELLNESS
  prostorná odpočívárna vybavená relaxačními lehátky 

  BAR S NABÍDKOU NÁPOJŮ
  k dispozici je stylový bar, kde můžete doplnit své tekutiny 

  VENKOVNÍ OCHLAZOVNA
  přímo z prostoru odpočívárny je přístupná venkovní ochlazovna

   
  WELLNESS SPOLEČNÁ (PÁTEK, SOBOTA)   18.45 – 20.45 hod.
  mimo tuto dobu lze rezervovat privátní wellness jen pro Vás - cena viz ceník Wellness 

  Cena 200 Kč za vstup

  Sauny natápíme podle počtu rezervovaných zájemců

  Min. 2 hosté         –      INFRASAUNA

  Min. 4 hosté         –      FINSKÁ SAUNA

  6 - 8 hostů            –      FINSKÁ SAUNA + PARNÍ SAUNA

  ZA PŘÍPLATEK 300 Kč  bylinný whirpool – cca. 35 min.  Ceník Wellness služeb pro UBYTOVANÉ hosty je ke stažení zde:
  Ceník pro ubytované

  Ceník Wellness služeb pro NEUBYTOVANÉ hosty je ke stažení zde:
   Ceník pro NEubytované


  UPOZORNĚNÍ: WELLNESS DOPORUČUJEME REZERVOVAT S PŘEDSTIHEM, JEŠTĚ PŘED VAŠÍM PŘÍJEZDEM

   

  FINSKÁ SAUNA

  V suché finské sauně je tělo vystaveno teplotám od 70 - 100 stupňů Celsia, dle výšky lavice kterou zvolíme. Platí, že čím výše, tím je teplota vyšší. Nízká vlhkost vzduchu, jenž umožňuje rychlé odpařování velkého množství potu a nízký tlak páry se dají přirovnat ke klimatu na poušti.

  Kvalita vzduchu v suché sauně je totožná s kvalitou vysokohorského vzduchu v nadmořské výšce zhruba 2000 metrů. To znamená, že je zde řidší vzduch, který nás nutí k intenzivnějšímu, prohloubenějšímu dýchání, což nám také zvyšuje tepovou frekvenci a dochází ke zvýšené činnosti kardiovaskulárního systému. Tyto mechanismy pak po čase vedou k nárůstu počtu červených krvinek, hemoglobinu, myoglobinu podobně jako při procesu aklimatizace ve středních nadmořských výškách.

  Sauna také stimuluje činnost žláz s vnitřní sekrecí, zejména nadledvinek. Důležité je, že při zvýšeném pocení v sauně vylučujeme s potem i značné množství močoviny, mastných kyselin a kyseliny mléčné. Saunování zlepšuje průchodnost dýchacích cest. Póry se při pocení otevírají a čistí, pleť se zkrášluje, ale pouze za předpokladu, že se nevynechává zchlazovací lázeň. Pokožka se rychleji obnovuje, je hebká na dotek a zpomaluje se proces stárnutí pleti.

  Sauna má i podpůrný vliv při dietách. Sauna a pocení sice samy o sobě neznamenají žádný váhový úbytek - vypotíte totiž pouze vodu, kterou je nutné opět rychle doplnit. Ale právě pocení a intenzivní působení tepla napomáhají látkové výměně, což vaši dietu rozhodně podpoří a je tedy vhodným doplňkem k pohybovým aktivitám.

  INFRA sauna

  Potící kúru v infrasauně si dopřejte 1-2krát do týdne. Kúru neopakujete jako v klasické finské sauně. Pro jedno saunování vám stačí jeden dostatečně dlouhý pobyt a pak sprcha. 

  Potící kúra se provádí při 50 až 60 °C v délce 30-40 min a potivost je dvakrát vyšší než v klasické finské sauně. Kúru ukončete sprchováním ve vlažné nebo studené vodě. Optimální je kombinace s následnou vlažnou masáží ve sprchovací kabině.

  Pokud infrasaunu máte možnost využívat denně, doporučujeme vám provést si denně lehkou asi 5 minutovou masáž těla – především problémových částí pokožky, u kterých chcete odstranit tuk nebo celulitidu. Pak dalších 5 minut provádějte tuto masáž přímo v infrasauně. 

  Použití je možné i v opačném pořadí: nejdříve organismus zahřejte po dobu cca 30 až 40 minut v infrasauně, pak po osprchování vlažnou vodou provádějte masáž. Tento opačný postup se hodí zejména při namožených svalech nebo bolesti zad, zapříčiněných zejména přetížením nebo bolestí způsobenou sedavý zaměstnáním.

  Infrasauna má blahodárné účinky na zdraví a především účinkuje preventivně. Pravidelné saunování totiž posiluje obranyschopnost našeho těla, a tím zabraňuje nachlazení a virózám. Pravidelná návštěva infrasauny patří k nejlepším zbraním v boji s chřipkou a nachlazením. Infrasauna má kromě prevence proti nachlazení další pozitivní účinky – navození pocitu euforie, prokrvení a očistu pokožky, potlačení akné, svalovou relaxaci, uvolnění dechu, celkové osvěžení a také redukci váhy.

  Chceme-li si saunování opravdu užít, měli bychom dodržovat určité zásady. Náš organismus by měl být před saunováním v pohodě. Nevstupujeme do ní ani hladoví, ani s plným žaludkem.

  PARNÍ AROMATICKÁ LÁZEŇ

  Jako prevence může našemu zdraví prospět teplo a vlhko – tedy pára. Parní aromatická lázeň představuje ideální kombinaci tepla (52 – 53°C) a vlhkosti (100% vlhkost vzduchu).

  Pára zbavuje napětí, uvolňuje tělo i duši, pomáhá odbourat nahromaděný stres. Inhalací a vodní mlhou se zvlhčují dýchací cesty. To pomáhá uvolňovat hlen a očistit od něj tělo. 

  Tento příznivý účinek se může zintenzívnit pomocí vonné esence – například při kašli či prochladnutí a i při chronických chorobách. Pára napomáhá k uvolnění napjatých svalů. 

  Prohřátím se zvyšuje elasticita vaziva a svalů, díky tomu se křečí stáhnuté svaly uvolní a zmírní se bolesti (například ztuhlého krku, který je typický pro sedavé zaměstnání). Zlepšuje se pohyblivost svalů a kloubů. 

  Pára zmírňuje bolesti i při lehkém revmatizmu. Rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení organizmu. Tím dochází k zrychlení vyplavování škodlivých produktů látkové výměny z buněk a tělo se důkladně očišťuje.Díky lepšímu prokrvení jsou buňky lépe zásobené kyslíkem. 

  Vrchní vrstvy pokožky se prokrví, dostatečně se zásobí životodárnou vodou, čímž se pokožka napne, póry se otevřou a kůže se pročistí. Má povzbuzující a oživující účinky. 

  Když po krátké parní lázni následuje studená sprcha nebo ponoření do chladné vody, je to mimořádně osvěžující a pro tělo a duši povzbuzující.

  HYDROMASÁŽ

  Hydromasáž, jak ji známe, se zrodila ve druhé polovině dvacátého století, když moderní technologie umožnily kombinovat vodní lázeň s masáží. Hydromasáž je ale starodávná praxe koupele jako způsob léčení a pocitu zdraví. Zvyk ponořovat se do teplé nebo studené vody byl široce rozšířen mezi Egypťany, obyvatelstvem Mezopotámie a Židy. Nejstarší známá vana byla nalezena v paláci v Knossosu, datovaném do roku 1700 před naším letopočtem.

  Hydromasáže doslova znamenají masáže prováděné působením pohybující se vody. Ve skutečnosti je vše mnohem složitější. Voda se obohacuje vzduchem a vhání čerpadlem do vany. Vzniká tak jedinečný aspekt masáže, prováděné nikoli rukama, ale dvěma primárními prvky, které jsou základem života - vodou a vzduchem. Vana, vybavená hydromasážním systémem, je opatřena množstvím trysek, které směřují na oblasti těla nejvíce postižené napětím, špatným krevním oběhem a ztuhlými svaly.

  Co Vám přinese hydroterapie?

  Relaxaci -  Přináší psychické uvolnění. Hydroterapie stimuluje v mozku tvorbu endorfinu, což je hormon, který psychologové nazývají také "hormonem štěstí". Díky němu se urychluje celková úleva od únavy a bolesti. Současně se snižuje vnitřní napětí, zátěž srdce i ostatních důležitých orgánů. Celé tělo a mysl se dostávají do příjemné pohody.

  Rehabilitaci - Pomáhá navrátit zdraví. Hydroterapie je zvláště účinná pro urychlení rehabilitace po poranění pohybového aparátu. Teplá vodní a vzduchová masáž pomáhá obnovit sílu postižených svalů či svalových partií. Simuluje jejich normální činnost, ale bez rizika obnovení zranění. Pomáhá je prokrvovat a okysličovat a tím jim také dodává potřebné živiny k zesílení a obnovení jejich funkcí. Hydroterapie blahodárně působí na zlepšení psychické pohody, proti stresu, nespavosti, bolesti svalů, proti artritidě, zlepšuje krevní oběh i činnost srdce. Snad už jen odborný lékař by tu dokázal popsat její další pozitivní účinky.

  Regeneraci - Odstraňuje únavu a bolest. Při každé fyzické námaze dochází k metabolické reakci, při níž ve svalech vzniká tzv. laktát (kyselina mléčná). Právě jeho vznik je příčinou celkové únavy těla a bolesti svalů. Hydroterapeutická masáž ve vířivé vaně zvyšuje prokrvení a okysličení svalů. A protože kyslík účinně rozkládá laktát, dochází k rychlému odstranění bolesti a únavy, k celkové fyzické úlevě.

   

  Důležitá upozornění:
  Protože ne všichni jsou schopni snášet intenzivní zatížení, ke kterému v sauně dochází, je důležité přihlížet k našemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Ten, kdo vstupuje do sauny, musí být natolik zdráv, aby byl schopen bez problémů se adaptovat na zatížení centrálního nervového systému, zejména pak termoregulačního systému. Rychlý přesun cirkulující krve směrem k periferním orgánům může vyvolat ztrátu rovnováhy, hučení v uších nebo dokonce i poruchy vidění. Abychom se vyvarovali nahromadění krve v dolních končetinách, je dobré zaujmout polohu v leže nebo v sedě s nataženýma nohama. Je také třeba vyvarovat se prudkých změn polohy. Osoby trpící zvýšenou činností štítné žlázy nebo srdeční aritmií mohou do sauny jen se souhlasem lékaře. Ti, kteří trpí poruchami krevního oběhu, by se sauny měli vyvarovat. Saunovat se také mohou lidé s chronickou rýmou nebo chronickým katarem horních cest dýchacích. To ovšem neplatí pro případ akutních onemocnění horních cest dýchacích, kdy je sauna zakázána. Doporučuji nebrat zmíněná rizika na lehkou váhu. Jen při dodržování všech pravidel může být účinek a požitek ze saunování maximální.
   
   
   


  BAZÉN  (9.5 x 4,2m) -  vyhřívaný,  krytý bazén se slanou vodou. Bazén je v provozu v měsících červen až srpen.  HYROMASÁŽNÍCH bylinné koupele, přehled programů:

  MAX/MIN  - intenzita masáže začíná na maximu, postupně se snižuje
   STRONG  - intenzivní a silná masáž
  ACTIVE    - povzbuzující proti fyzické únavě, regenerační
  SPORT     - silnější a intenzivnější masáž
  SOFT        - jemná a příjemná masáž se slabší intenzitou
  SOFT +     - intenzivnější perličková masáž
  REST        - relaxační masáž proti únavě a stresu
  COMFORT - vyvážený program střídavě pulzující  

  Délka procedury hydromasáže je cca. 30 minut.

  Bylinné koupele pomáhájí při bolestech svalů, kloubů a revmatických problémech.

  Koupele jsou přírodní, obsahují 85% bylinného extraktu z 6 léčivých rostlin s přídavkem soli z Mrtvého moře a silice dle koupele. Obsahují minimum přidaných chemických látek.

  Bylinné koupele HERBADEN SPA používají téměř všechny lázně, kde léčí problémy pohybového aparátu jako jsou např. Velichovky, Třeboň, Kundratice, Mšené, Bělohrad, Jeseník, Mariánské lázně, Karlovy Vary a další. Pacienti si koupele kupují i domů, aby si vytvořili nejen nádhernou bylinkami provoněnou relaxační koupel doma, ale protože jim pomáhá při bolestech svalů, kloubů a revmatických problémech.  PROHLÉDNĚTE SI PROSTORY WELLNESS
  NA NÍŽE UVEDENÝCH FOTOGRAFIÍCH ......


  Vstup do šatny wellness     


  Finská a parní sauna


  Odpočívárna


  Hydromasážní wellness vana

  Pohled na bar
   
    Odpočívárna  s infrasaunou
   

   


  Odpočívárna s hydromasážní vanou s bylinnou koupelí

   

   

  Hydromasážní wellness vana

     INTERIER FINSKÉ SAUNY

  INTERIER PARNÍ SAUNY
  INTERIER INFRA SAUNY

  VENKOVNÍ OCHLAZOVNA WELLNESS 


  Ceník Wellness služeb pro UBYTOVANÉ hosty je ke stažení zde:
  Ceník pro ubytované

  Ceník Wellness služeb pro NEUBYTOVANÉ hosty je ke stažení zde:
   Ceník pro NEubytované


  UPOZORNĚNÍ: WELLNESS DOPORUČUJEME REZERVOVAT S PŘEDSTIHEM, JEŠTĚ PŘED VAŠÍM PŘÍJEZDEM
   

   

  Nepřehlédněte
  zvýhodněné

  WELLNESS
   POBYTOVÉ 
    BALÍČKY
   (informace zde)
   


  Penzon Pod Rozhlednou na Facebooku

   

               

   
   

  Navigace 
  Výběr jazykových mutací
  Kategorie
   

  NON-STOP KONTAKT

  +420 603 726 531
  +420 494 547 268


  PiXOLO